DEFENDER Akcesoria Motocyklowe , Góra Libertowska 5030-444 Libertów
sklep motocyklowy defender.net.pl
Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Znajdź

dla motocykla

Kask SHOEI - idealnie dopasowany do Twojej głowy

2024-01-12
Kask SHOEI - idealnie dopasowany do Twojej głowy

Dlaczego kask motocyklowy musi być jak najlepiej dopasowany?

Każdy z nas doświadczył tego uczucia podczas kupna lub przymierzania kasku: tu coś trochę uwiera, tam coś jakby zbyt luźno. Znasz to uczucie, prawda? Brak pewności, czy kask, który mamy zamiar kupić aby na pewno leży odpowiednio na naszej głowie i czy zapewni nam komfort i bezpieczeństwo na lata. Kiedy po wielu przymiarkach i konsultacji z doradcą klienta w końcu już kupisz swój wymarzony kask SHOEI, który w sklepie leżał świetnie, ale po kilkudziesięciu godzinach jazdy w nim zaczynasz odczuwać dyskomfort - zaczynasz żałować... Niepotrzebnie! Lekarstwem na to jest usługa Personal Fitting przygotowana dla posiadaczy kasków SHOEI.

Kask SHOEI Personal Fitting System w sklepie DEFENDER Akcesoria Motocyklowe

Co to jest SHOEI Personal Fitting System?

Personal Fitting System, w skrócie PFS to technologia opracowana przez markę SHOEI mająca pomóc nam osiągnąć maksimum komfortu, ale i przede wszystkim bezpieczeństwa. Nie zapominajmy, że dobrze dolegający do głowy kask, to jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas jazdy motocyklem. Anatomia ludzkiej głowy sprawia, że nie tylko każda jest unikalna kształtem, ale i asymetryczna. Niemożliwym więc jest to, by produkować kaski których wkładki i wyściółki będą idealnie dolegać do naszych głów. Technologia PFS to proces, który pomaga maksymalnie dopasować wypełnienie kasku w taki sposób, by możliwie w każdym miejscu styku z głową dolegało wystarczająco mocno, ale jednocześnie nie uwierało i nie powodowało dyskomfortu, a nacisk rozkładał się równomiernie na całej powierzchni głowy.

Na czym polega SHOEI Personal Fitting System?

Sposób, w jaki problem rozwiązał SHOEI, jest wbrew pozorom zaskakująco rozbudowany. Producent wykorzystuje do tego specjalne, certyfikowane pady o różnej charakterystyce, które zostają wklejone w oryginalną wyściółkę kasku modyfikując w ten sposób nacisk w określonym punkcie.

Jak dokonuje się pomiarów?

Na początku wykorzystuje się specjalne urządzenie pomiarowe, by zmierzyć zarówno obwód głowy, jak i jej poszczególne wymiary: głębokość,  szerokość i wysokość. Wszystkie wymiary są odnotowywane i wprowadzane do dedykowanego oprogramowania, które z wykorzystaniem bazy danych sugeruje rozmiar kasku oraz dopasowuje z precyzją dziesiątych milimetra pady, które ostatecznie wkleja się w miejsca wymagające modyfikacji. Wszystkie czynności wykonywane są przez kwalifikowany zespół naszych ekspertów: Damiana i Tomka, przeszkolonych w tym zakresie przez SHOEI w jego europejskiej siedzibie

Jak skorzystać z oferty SHOEI Personal Fitting System w naszym sklepie?

  1. Zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin spotkania i wykup usługę w naszym sklepie
  2. Na spotkaniu nasz specjalista z pomocą specjalnego narzędzia pobierze wymiary Twojej głowy, wprowadzi je do oprogramowania i dobierze odpowiednie pady.
  3. Po wstępnej modyfikacji wkładki z wykorzystaniem tymczasowych padów przymierzysz swój kask SHOEI i omówisz swoje odczucia oraz wskażesz ewentualne miejsca poprawek.
  4. Po wprowadzeniu poprawek i zaakceptowaniu modyfikacji, tymczasowe pady zostają wyjęte i zastąpione docelowymi.

Cały proces indywidualnego dopasowania odbywa się w naszym sklepie i zajmuje około 40 minut, niemniej należy pamiętać, że jest to zależne od stopnia modyfikacji. Po takiej modyfikacji kask jest gotowy do użytkowania.
Pady użyte w procesie mają taką samą charakterystykę jak oryginalne, więc wkładkę można nadal wypinać i prać, dokładnie tak samo jak do tej pory. Należy jednak pamiętać że proces modyfikacji jest trwały i nie da się w łatwy sposób usunąć wklejonych padów, zatem istotne jest, by ekspert PFS oraz właściciel kasku byli zgodni w temacie osiągniętej zmiany.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024