DEFENDER Akcesoria Motocyklowe , Góra Libertowska 5030-444 Libertów
sklep motocyklowy defender.net.pl
Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Znajdź

dla motocykla

Adventure

ilość znalezionych towarów: 155

Kaski adventure motocyklowe

Kask adventure to coś, co przyda się każdemu amatorowi jazdy motocyklem adventure w terenie, wcześniej docierając na offroadowy trakt drogami asfaltowymi. Właśnie w takich sytuacjach wspomniany kask adventure, będący połączeniem cech kasku integralnego z kaskiem enduro/offroad sprawdza się najlepiej, ponieważ jest tak samo wszechstronny, jak sam motocykl adventure.

Cechami wyróżniającymi kask adventure to szczęka przypominająca kask enduro/offroad oraz daszek, które skutecznie chronią motocyklistę przed kamieniami i gałęziami. Do tego mamy wizjer, który ułatwia jazdę z wyższymi prędkościami, a jednocześnie zapewnia szerokie pole widzenia, pomagając przy jeździe w terenie. Kaski adventure są bardzo przewiewne podobnie do kasków enduro/offroad, aby w terenie skutecznie przeciwdziałać skutkom przegrzania, ale wloty wentylacyjne mają możliwość zamknięcia jak w kasku integralnym, przez co w chłodniejsze dni nie zmarzniemy. Jednocześnie zapewnia dobrą izolację akustyczną na drodze.

Kiedy wybrać kask integralny/szczękowy, a kiedy kask adventure?
Kaski adventure idealnie sprawdzą się, gdy lubisz zbaczać z utartych szlaków i eksplorować nieodkrytą okolicę. Dzięki swojemu kształtowi i wykorzystanym materiałom takim jak kompozyty i włókno szklane są to kaski bezpieczne i odporne na uszkodzenia. Kaski szosowe integralne i szczękowe niestety nie są tak odporne na uszkodzenia, które mogą wystąpić w offroadzie, mimo że nadal są kaskami bezpiecznymi. Ich największymi wadami przy jeździe terenowej są niedostateczna wentylacja i ograniczone pole widzenia, co znacznie utrudnia jazdę offroadową. Za to kaski adventure są mniej aerodynamiczne, co jednak nie jest szczególnie odczuwane na motocyklach typu adventure.

Jakie kaski adventure dostępne w sklepie Defender?
W ofercie naszego sklepu mamy kaski adventure, które z pewnością spełnią Twoje potrzeby. Mamy marki takie jak Airoh, Arai, Klim czy Shoei we wszystkich dostępnych kolorach. Warto zwrócić uwagę na możliwość montażu systemu multimedialnego (interkomu) oraz wkładki antyparującej Pinlock. Dopasowanie jest bardzo ważne, więc producenci oferują swoje kaski adventure w różnych rozmiarach skorup. Warto zwrócić uwagę również na obecność blendy oraz wyjmowanej wyściółki (również awaryjnie w razie wypadku), aby można było ją wyprać. Jeśli będzie to dla Ciebie konieczne, zobacz czy kask adventure, który wybierasz, pomieści motocyklowe gogle. Wszystkie dostępne u nas kaski adventure spełniają normę ECE.