DEFENDER Akcesoria Motocyklowe , Góra Libertowska 5030-444 Libertów
sklep motocyklowy defender.net.pl
Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

ZNAJDŹ

dla motocykla

Kaski integralne motocyklowe

ilość znalezionych towarów: 1115

Bez względu na rodzaj używanego motocykla – od ścigaczy, przez nakedy, maszyny turystyczne, skutery czy motocykle treningowe typu pitbike – kaski integralne są chętnie wybierane przez motocyklistów z uwagi na stosunkowo niską wagę i bezpieczeństwo, jakie gwarantują. Jak to zazwyczaj ma miejsce przy wyposażeniu i akcesoriach motoryzacyjnych – rozwiązania najpierw promowane przez profesjonalistów w sportach motorowych dość szybko przedostają się do zwykłego użytkownika końcowego, na rynek komercyjny. Taki sukces odniósł właśnie kask motocyklowy integralny – opracowany najpierw z myślą o profesjonalistach biorących udział w najszybszych i najniebezpieczniejszych wyścigach torowych (seria MotoGP). Dzięki zastosowaniu najbardziej innowacyjnych materiałów jak karbon czy kewlar oraz rozmaite kompozyty, z pomocą bardzo zaawansowanego systemu wentylacji i ultrawygodnej wyściółce wewnątrz – kaski motocyklowe integralne sprzedają się dzisiaj niczym przysłowiowe „świeże bułeczki”.

Kask motocyklowy integralny – bezpiecznie do celu

Podstawowy podział w kategorii kaski motocyklowe integralne odbywa się według osi – wyczynowe i rekreacyjne. Te pierwsze wyróżnia najbardziej zaawansowana technologia materiałowa i zastosowanie wyłącznie najdroższych – najbardziej niezawodnych tworzyw. Te rekreacyjne z kolei, oprócz bezpieczeństwa czy względów aerodynamicznych – tak ważnych dla wersji pro – bardzo mocno stawiają na wygodę i komfort użytkowania. Bez względu jednak na konkretny typ, wszystkie kaski integralne są rekomendowane przez ekspertów od bezpieczeństwa jazdy, ponieważ ich skorupa jest jednolitą bryłą, co czyni ją bardzo trwałą i bardzo odporną na skutki uderzenia. Przy okazji takie kaski motocyklowe w większości wyposażone są w uznawany za najbardziej bezpieczny system zapięcia „DD” oraz wydajną wentylację.

Indywidualne preferencje motocyklisty a wybór kasku

W zależności od preferencji motocyklisty, kaski integralne w bardzo dużym stopniu umożliwiają dostosowanie do swoich potrzeb – zmiana koloru szyby, dokupienie pinlocka, interkomu czy chociażby własna indywidualizacja na kasku (integralne skorupy świetnie nadają się do personalizacji aerografem). Oczywiście kluczowe przy wyborze konkretnego modelu powinno być to, jakim rodzajem motocykla poruszamy się na co dzień i jak go użytkujemy. Osoby nie mające jednak dużego doświadczenia, planujące swój pierwszy zakup – zawsze mogą skorzystać z naszej pomocy. Wszystkie kaski motocyklowe integralne wyróżnia niższa waga (zwłaszcza w porównaniu z kaskami szczękowymi) oraz poziom bezpieczeństwa (głównie w porównaniu z kaskami otwartymi) – dlatego jeżeli ważne są dla Ciebie właśnie te cechy – kask integralny powinien znaleźć się na Twojej głowie!