DEFENDER Akcesoria Motocyklowe , Góra Libertowska 5030-444 Libertów
sklep motocyklowy defender.net.pl
Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

ZNAJDŹ

dla motocykla

Kaski modułowe motocyklowe

ilość znalezionych towarów: 53

Ochrona głowy jest tym, o czym pamiętać musi każdy kierujący motocyklem czy skuterem, dlatego kaski modułowe są idealnym wyborem dla tych wszystkich użytkowników, którzy czasami jeżdżą na bardzo krótkie dystanse miejskie, ale chcą też mieć możliwość szybkiego i łatwego wyruszenia w bezpieczną, dłuższą trasą. Kaski motocyklowe modułowe charakteryzuje właśnie taka poddająca się szybkiemu demontażowi konstrukcja szczęki. Przed dłuższą i potencjalnie bardziej niebezpieczną trasą, a tym bardziej przy wyższych prędkościach – pamiętać trzeba o dopięciu modułu szczękowego do skorupy. Dzięki temu można bezpiecznie wyruszyć w podróż w każdych warunkach i o każdej porze. To właśnie główna zaleta tego typu kasków, która sprawia, że kask modułowy jest chętnie wybieranym rodzajem kasku wśród motocyklistów, którzy lubią uniwersalność i wielofunkcyjność.

Kask motocyklowy modułowy – wybór uniwersalny

Modułowy kask, to idealny wybór dla tych użytkowników, którzy posiadają więcej niż jeden typ pojazdu do codziennej, rekreacyjnej lub turystycznej jazdy. To także idealny wybór dla każdego kierującego, który znajduje się w różnych sytuacjach życiowych, towarzyskich i zawodowych, i musi być maksymalnie mobilny – czasami w obrębie różnych ośrodków miejskich. Dla takiego motocyklisty kask motocyklowy modułowy jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ daje komfort jazdy w miejskich korkach, jak i wyskoczenie do sąsiedniego miasta, czy w trasę “dookoła komina”. Mając zatem w zanadrzu taki kask jest się dosłownie gotowym do jazdy zawsze i wszędzie, bez względu na pogodę i trasę. Część szczękowa zapewnia bowiem nie tylko ochronę na wypadek uderzenia czy kolizji drogowej, to także bardzo istotne dodatkowe zabezpieczenie przed deszczem oraz wiatrem, dlatego przy większej prędkości poruszania się wydaje się być absolutnie niezbędna dla komfortu podróżującego.

Bezpieczeństwo jazdy w kasku modułowym

Oczywiście dzięki temu, że kaski motocyklowe muszą być dopuszczone do użytkowania w ruchu drogowym poprzez przejście tzw. homologacji – ich hybrydowa budowa sprawia, że ten model jest podwójnie homologowany, zarówno dla wersji otwartej jak i szczękowej. Z uwagi na swoją konstrukcję wykazuje bardzo wysokie właściwości wentylacyjne, a wyściółka – w zależności od producenta i zastosowanych materiałów – może być ultrawygodna. Dzięki temu, że kaski motocyklowe modułowe produkowane są w ogromnej liczbie wariantów kolorystycznych oraz zakresu cenowego, możliwe jest idealne dopasowanie modelu do swoich potrzeb i możliwości. Wystarczy dokładnie przejrzeć poniższą kategorię kasków, korzystając z filtrów wyszukiwania i sortowania wyników dla lepszego przeglądu modeli zgromadzonych w sklepie.