DEFENDER Akcesoria Motocyklowe , Góra Libertowska 5030-444 Libertów
sklep motocyklowy defender.net.pl
Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Znajdź

dla motocykla

Kaski otwarte motocyklowe

ilość znalezionych towarów: 307

Prawo wymaga od kierującego motocyklem lub skuterem, aby posiadał certyfikowany kask otwarty, integralny albo szczękowy – jednym słowem: musi mieć ochronę głowy na wypadek zdarzenia drogowego. On i jego pasażer również. Z uwagi na bardzo popularne i wygodne zapięcie microlock i wyjątkowo lekką, otwartą konstrukcję, kaski motocyklowe otwarte z blendą – a tym bardziej te bez niej – są chętnie wybierane przez kierowców skuterów, poruszających się w ruchu miejskim, a więc ze stosunkowo niewielkimi prędkościami. W przypadku stłuczki, paciaka podczas ciasnych manewrów czy parkingówki – mając na sobie kask motocyklowy otwarty mamy szansę uniknąć niebezpiecznego urazu głowy.

Kask motocyklowy otwarty – idealny do miasta

O tym, że kaski otwarte z blendą idealnie sprawdzają się do jazdy miejskiej, decyduje ich budowa – wersja z blendą daje ogromne pole widzenia, w zasadzie nic nie przesłania widoczności kierującemu motocyklem. Kolejnym ważnym atrybutem takich modeli jest ich bardzo niska waga oraz lekka budowa, dzięki której błyskawicznie się je zdejmuje i zakłada. Wentylacja także jest tutaj poniekąd automatycznie rozwiązana, ponieważ otwarta konstrukcja kasku gwarantuje stały dopływ świeżego powietrza i pełną cyrkulację. Ma to swoje zalety szczególnie latem, kiedy to kask otwarty pozwala uniknąć przegrzania się i ułatwia oddychanie. Jednak zimą lub przy bardzo złych warunkach pogodowych jak niska temperatura, silny wiatr i gęsty deszcz - wszystkie zalety kasku otwartego stają się jego wadami - należy wziąć to pod uwagę przy wyborze rodzaju kasku.

Kask do klasycznych, kolekcjonerskich motocykli

Bardzo często kaski motocyklowe otwarte były produkowane przed dekadami, więc miłośnicy jednośladów w wersjach kolekcjonerskich lub pasjonaci klasyków, oldtimer’ów i sprzętów w wersji vintage oraz retro – bardzo często poszukują właśnie takich kasków, które będą łączyły nowoczesne materiały i bezpieczeństwo kierującego z bardziej staromodnym wyglądem. To właśnie kaski otwarte (a raczej coś na kształt współczesnych orzeszków) były tymi pierwszymi motoryzacyjnymi ochraniaczami głowy, więc właściciele takich nieśmiertelnych pojazdów bardzo chętnie sięgają po kaski motocyklowe w wersji otwartej, zarówno z blendą jak i bez niej – z uwagi właśnie na styl i korzenie motocyklowego ubioru z dawnych lat. Wszystko w wielu rodzajach skorupy i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu wybór modelu cenowo i wizualnie pasującego klientowi – nie stanowi żadnego wyzwania. Szeroki asortyment oferowanych kasków w tej kategorii z pewnością trafi w gusta każdego, najbardziej nawet wymagającego i wybrednego pasjonata motocykli.